Aktualności
2017-02-14
Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie
100 dni do matury w JIK

10 lutego w Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie odbył się bal studniówkowy 63. rocznika maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, w którym zawirowało 14 trójek przyszłych absolwentów. Pełne dostojeństwa kroki poloneza zmienił skoczny żywiołowy taniec flash mob. Część oficjalną studniówki rozpoczęła dyrektor gimnazjum, Heleny Juchniewicz, słowami skierowanymi do uczniów, ich rodziców i gości zebranych w auli.
Uczniowie klas trzecich przyszykowali maturzystom niespodziankę. Na salę wniesiono ogromne trzy cyfry, które tworzyły setkę. Maturzyści mieli okazję zainicjować nowy rytuał „przejścia przez setkę”, który podobno ma im zapewnić pomyślne zdanie egzaminów maturalnych. Następnie zebrani widzowie mogli obejrzeć program artystyczny przyszykowany przez młodszych kolegów, którego tematem były wynikłe wskutek zaginięcia maturzystów perypetie Bonda, słynnego agenta Jej Królewskiej Mości, oraz jego dwóch uroczych pomocniczek.
Po programie głos zabrali sami maturzyści, którzy podziękowali nauczycielom i rodzicom za opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość. Na zakończenie wniesiono słodką atrakcję, którą był ogromny tort. Z pewnością można stwierdzić, że wieczór dziesiątego lutego dwa tysiące siedemnastego roku utkwi w pamięci uczniów na wiele lat. Teraz pozostaje im tylko życzyć wiary we własne siły i pomyślności w egzaminach.