Aktualności
2012-11-19

14 listopada w Wileńskiej Szkole-Przedszkolu „Zielone Wzgórze” już po raz 3. odbył się miejski konkurs ortograficzny dla uczniów klas czwartych szkół polskich Wilna. Konkurs został stworzony, by dzieci doskonaliły ortografię poprzez wesołą zabawę, czyli na wesoło o sportowo.
W naszej szkole gościli uczniowie ze Szkół Średnich im. J. I. Kraszewskiego, im. Wł. Syrokomli, Szkoły–Przedszkola „Wilia”, Progimnazjum im. Jana Pawła II.
Między sobą rywalizowało 5 drużyn w sześciu konkurencjach: mieli pokonać tor przeszkód i z podanych liter ułożyć wyraz; wpisać opuszczoną literę oraz ułożyć wyrazy w kolejności alfabetycznej, ułożyć jak najwięcej wyrazów z podanych liter. W tym roku zostały wprowadzone dwie nowe konkurencje: drużynowe pisanie z pamięci oraz inscenizacja wyrazów.
Wszystkie konkurencje oceniała komisja. Na I miejscu ulokowała się drużyna gospodarzy, II miejsce zdobyli uczniowie z Progimnazjum im. Jana Pawła II, zaś III – drużyna ze Szkoły Średniej im. J. I. Kraszewskiego.
Nagrody dla laureatów ufundowało Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.
Konkurs sprawił wiele radości i atrakcji uczestnikom. Nauczycielki, które przygotowały drużyny do konkursu, życzyły, by ten piękny pomysł uczenia się na „wesoło i sportowo” stał się tradycją i gromadził coraz liczniejsze grono wileńskich szkół polskich.

Żaneta Wiazinina